czwartek, 24 lutego 2011

Groty solne w technice basenowej


Kto dziś pamięta, co określano mianem "białe złoto"? To sól. Najważniejsza przyprawa, bez której nie tylko żadna potrawa nie miałaby smaku.

Przede wszystkim niemożliwe byłoby życie, gdyż bezcenna sól jest nie tylko darem dla podniebienia i języka, lecz również dla metabolizmu. Pozyskiwana kiedyś na wiele różnych sposobów, będąca przyczyną wielu wojen, a także stanowiąca bardzo ważną walutę w międzynarodowych transakcjach, dziś pomaga leczyć i koić.



Te niezwykłe dzieła natury, którym wiele osób zawdzięcza swoje zdrowie i dobre samopoczucie, można teraz wybudować nawet w ośrodku wypoczynkowym oddalonym o setki kilometrów od jakichkolwiek złóż soli. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że technika basenowa osiągnęła ramy mistrzostwa. Dzięki profesjonalizmowi, zaangażowaniu, ale głównie dzięki najnowszym zdobyczom techniki tworzenie tak zaawansowanych struktur, jak baseny lub sauny jest możliwe. Bez względu na to, czy celem jest postawienie solnej jaskini, sauny parowej bądź domowego basenu, wymagana jest nieprzeciętna wiedza.



I niezależnie, czy zdecydujesz się zażyć odpoczynku wśród pokładów mineralnych, wylać litry potu czy zmęczyć się na pływalni, z pewnością poprawi się stan Twojego zdrowia i ogólne samopoczucie. Groty skalne powstają w wyodrębnionych pomieszczeniach, których wszystkie ściany wyłożone są solnymi blokami. Zależnie od złożonego zamówienia, bloki takie dostarczane są z odległych mórz lub kopalń.



Okraszając takie miejsce nastrojowym oświetleniem i zaopatrując w leżaki zyskuje się niezapomniane i chętnie odwiedzane uzdrowisko.

--
Stopka
Autorem artykułu jest Adrian Przytel, specjalista z Krakowa zajmujący się techniką basenową oraz projektowaniem grot solnych.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz