wtorek, 1 marca 2011

PIELĘGNACJA

PIELĘGNACJA
Pierwiastki ważne dla życia i wzrostu roślin
Pierwiastki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmów żywych. Ze względu na zapotrzebowanie dzielimy pierwiastki na makro i mikrelementy.  Poniżej przedstawiamy ich znaczenie dla roślin i objawy niedoborów poszczególnych składników.
Czytaj
 
Zasady nawożenia
Składniki niezbędne do wzrostu roślin znajdują sią w większości typów gleb. Jednak, aby nasze rośliny rosły szybciej, piękniej wyglądały wymagają odpowiedniego zasilenia w składniki organiczne.  Jednak musimy pamietać, aby robić to racjonalnie. Każda pora roku, każdy rodzaj gleb oraz  gatunek posadzonych roślin mają odmienne wymagania co do składników organicznych.
Czytaj
 
Wiosenne nawożenie
Budzące się do życia wiosną rośliny potrzebują odpowiedniej ilości składników pokarmowych, których w glebie jest często zbyt mało.  Warunkiem dobrego wzrostu i rozwoju uprawianych roślin jest ich dostarczenie w odpowiednich, zrównoważonych proporcjach. Wczesną wiosną gdy tylko ziemia rozmarznie wszystkie rośliny zasilamy nawozami o zwiększonej dawce azotu. Później częstotliwość dokarmiania zależy od rodzaju roślin.

Czytaj
Czytaj
 
Produkujemy rozsady
Warzywa, które uprawiamy z rozsady dają często wyższe i bardziej obfite plony niż te z siewu prosto do gruntu. Stosując rośliny z rozsady skracamy czas wzrostu roślin na stałym miejscu. Uzyskanie rozsady nie jest jednak łatwe i wymaga dużego zaangażowania.
Czytaj
Czytaj
 
10 rad jak ożywić trawnik po zimie
Trawnik po zimie często prezentuje się niezbyt reprezentacyjnie. Aby zniszczenia pozimowe na trawniku były jak najmniejsze należy dobrze o niego zadbać jesienią - zastosować jesienne nawozy z fosforem i potasem, ostanie koszenie jesienne powinno być bardzo niskie, zbierać opadłe liście na murawę, oraz unikać chodzenia i zwalania śniegu na trawnik w czasie zimy.

Czytaj

Czytaj
 
Zimowanie roślin z zawiązanymi pąkami kwiatowymi
Wiele krzewów i drzew kwitną wiosną na pędach zeszłorocznych. Zimę muszą przetrwać z zawiązanymi pąkami. Musimy je odpowiednio zabezpieczyć przed mrozami.
Czytaj
 
Po co bielić pnie drzew ?
Jak wiadomo kolor biały odbija promienie słoneczne, natomiast kolory ciemne pochłaniają duże ilości ciepła. To dlatego bielony pień drzewa odbija promienie słoneczne, a nieobielony silnie się nagrzewa, co może być bardzo groźne dla drzewa.
Czytaj
 
Jesienne nawożenie
Czytaj
Jesień jest najlepszym momentem do wykonania wapnowania gleby na rabatach warzywnych. Po zebraniu warzyw nawóz wapniowy rozsypujemy na zagonach i mieszamy z glebą. Najczęściej wykorzystywanym do tego celu jest węglan wapnia (kreda nawozowa).
Czytaj
 
Przelanie roślin doniczkowych
Jeżeli nadmiernie podlaliśmy roślinę, musimy szybko zareagować, wtedy uda nam się łatwo usunąć ewentualne skutki.
Czytaj
http://koloroweogrody.pl
 
Pielęgnacja trawnika
Przed pierwszym wiosennym koszeniem delikatnie czeszemy trawnik grabiami spreżynowymi.  Nie kosimy wilgotnej trawy, gdyż może ona zapchać kosiarkę, a murawa będzie nierówna. 
Czytaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz